Мікроклімат в колективі: як поліпшити психологічний клімат, атмосферу в 2023 році

Це дозволить не просто поліпшити мікроклімат в колективі, а й підвищить продуктивність кожного окремо взятого співробітника. Чи можна самостійно визначити тип і рівень психологічного клімату в колективі? Лутошкін розробив спеціальний опитувальник. Відповідають всі співробітники, в тому числі він сам.

  • Ваші проблеми в особистому житті – це тільки ваші проблеми, до яких колеги і клієнти не мають ніякого відношення.
  • Гарне обслуговування покупців і позитивне ставлення до них.
  • Західний стиль – найняти в команду психолога або фахівця з кадрів, який поєднує в собі функції психолога і буде займатися створенням позитивного настрою в офісі і об’єднанням колективу.
  • Періодичне вираз подяки за добре виконану роботу поліпшить моральний дух колективу та згуртує його.

Критерієм контролю пропонується використовувати результат виконання роботи та час, витрачений на виконання роботи. Розглянемо у вигляді порівняльної таблиці, що характерно для двох видів психологічного клімату. «Ветеринарні клініки з відсутністю систем стануть невеликими соціологічними чашками Петрі (розсадниками), де можна помірятися силами, дотепністю і чим-небудь ще в такому ж дусі», – пояснює Маквей.

Пошук

Можна, звичайно, взяти цю задачу на співробітників відділу кадрів, щоб вони самі підтримували мотивацію в працівниках, а можна самому постаратися створити колектив, який стане для кожного з його членів другою сім’єю. Тоді люди відчують, що ходять на роботу не тільки за зарплатою, але виконують одну спільну справу, і будуть максимально ефективно досягати поставлених завдань. Дуже часто завдання, пов’язані з управлінням персоналом, вимагають обробки великих обсягів інформації і віднімають у менеджера багато сил і часу. З цієї причини може зростати напруженість, недовіра, виникати суперечки і конфліктні ситуації. Здоровий клімат задовольняє потреби його учасників і не суперечить суспільним нормам і цінностям. Наприклад, у кримінальному колективі може бути єдність думок, поглядів і переконань, але для суспільства діяльність його учасників шкідлива, власне, як зрештою і для самих учасників (просто вони цього не знають).

Але більш важливо отримувати зворотний зв’язок від кожного підлеглого. Вести діалоги відкрито, конструктивно коментувати проблеми, а не просто емоційно критикувати. У колективній діяльності важливий не тільки обмін інформацією, а й планування спільних дій, вироблення, прийняття й реалізація рішень. Їх ефективність залежить від того, наскільки гармонійним є взаємозв’язок між членами колективу.

Подписи к слайдам:

Підозрілість і заздрісність відзначалася у 38% працівників установи, решта 62% більш довірливі. За даними тесту виявлено, що 19% співробітників установи стримані, 62% більше експресивні і 19% — веселі, балакучі, дуже експресивні. Томаса був проведений для вивчення схильності особистості до конфліктної поведінки. Клімат – стиль взаємодії людей, що впливає на їх стан. Незадоволеність від затримки зарплати, регулярних покарань, недотримання норм праці, порушення прав – об’єктивний показник. Використання змістовних елементів клімату (правил, норм, цінностей, спільної думки і настрою).

Кожен хоча б раз випускав невдалий продукт / представляв не дуже успішний проект / приймав невірне рішення. І важливо підходити до будь-якої невдачі одночасно як з усією серйозністю, так і з гумором. Якщо підбадьорити співробітника, який прийняв неправильне рішення, посмішкою або добрим жартом, то замість того, щоб турбуватися, він буде шукати вихід з проблеми.

Пам’ятка керівнику: як упевнитися, що у вашій компанії сприятлива атмосфера

Страх провокує прагнення будь-якими шляхами уникнути покарання за скоєні помилки. Під його впливом виникає перекладання провини на інших з одночасним пошуком «козла відпущення». Захоплення працівників особистим досвідом, використання коротких прикладів, проведення ділових ігор, використання методів переконання. Всі права на матеріали, розміщені на kadrovik.ua, охороняються відповідно до законодавства України. Цитування та використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, можливе лише за умови розміщення гіперпосилання на kadrovik.ua. З усіх питань звертайтесь за електронною адресою

атмосфера в колективі

Ця фраза могла б очолювати топ нетактовних і недоречних запитань. Усе, що стосується особистого життя, краще залишати за межами офісу. Особливо якщо колеги самі не горять бажанням посвячувати вас у свої проблеми. Якщо ви не бажаєте стати співробітником, з яким ніхто не хоче мати справи, стежте за тим, про що говорите і які запитання ставите на роботі.

Дополнительные инструменты воздействия на микроклимат

Ще гірше, якщо ви як керівник забули дати продавцю журнал, в якому він має розписатися за техніку безпеки, без чого співробітник не може, згідно з вашим внутрішнім регламентом, приступити до роботи. Ви забули, а працівник, скориставшись вашим промахом, не працює весь день, вимагаючи з вас оплату праці, так як його простий трапився по вашій забудькуватості, а нагадувати вам він не зобов’язаний. Таких прикладів навколо безліч, що свідчить про відсутність в більшості організацій сформованого сприятливого морально-психологічного клімату, довіри, підтримки, спільної роботи в єдиному колективі. Попросту, це говорить про відсутність команди і командного духу. На щастя, ця річ поправна, і клімат в колективі можна формувати і виховувати, усуваючи перешкоди, виробляючи лояльність співробітника до організації та керівнику.

атмосфера в колективі

В ході дослідження соціально-психологічного клімату в ТОВ «МЕДИК» крім застосування спеціальних методик проводилося вільне спостереження, метою якого було визначення особливостей поведінки співробітників. Існує також безліч інших методів і тренінгів, спрямованих на створення сприятливого емоційного клімату. В даний час на деяких підприємствах працюють штатні фахівці-психологи. Вони організовують психологічні ігри, тести, займаються з персоналом.

Знаходьте негативні фактори

Грамоти, премії, похвали, додаткові дні відпочинку, навчання підвищують лояльність людини до даної компанії та даному колективу. Привабливість роботи безпосередньо залежить від можливості своєї самореалізації на даному місці, можливості досягти бажаних цілей. Протилежним прикладом може бути ситуація з керівником . Припустимо, у великій компанії директор виробництва в якийсь момент став конфліктувати майже з усіма суміжними департаментами. Керівництво компанії бачить при цьому, що клімат в колективі став несприятливий, але звільняти директора не планує через його досвіду в сфері та кваліфікації. Аналітики HeadHunter з’ясували, що більшість працівників цінують здорову атмосферу в колективі вище, ніж зарплату.

атмосфера в колективі

І вони чекають схвалення, похвали, доброго слова – їм це необхідно. Співробітники повинні відчувати свою значимість і вагомість. Крім цього, в нашій компанії практикується складання планів і звітів про виконану роботу .